Skip to main content
Interconnect-ը եվրոպական «Հորիզոն 2020» մրցույթի հաջողված նախագծերից է, որը կազմված է 50 կոնսորցիումի անդամներից 11 երկրից։ Նախագծի նպատակն է էներգիայի արդյունավետ օգտագործման nw8 ուղիների բացահայտումը՝ հիմնվելով Internet of Things (IoT) ճարտարապետության վրա։
Որպես նախագծի իրականացման մաս, Interconnect-ը հայտարարում է մրցույթ՝ ուղղված նոր փոխգործակցող հավելվածների և/կամ ծառայությունների նախատիպերի ստեղծմանը, որին կարող են մասնակցել նաև հայաստանյան ՓՄՁ-ները և ստարտափերը՝ որպես «Հորիզոն 2020»-ին ասոցացված երկրի դիմորդներ։ Հաջողած դիմորդները կստանան 150,000 € -ին համարժեք բյուջե, ինչպես նաև անհրաժեշտ տեխնիկական աջակցություն 7 ամսվա ընթացքում՝ իրենց նախատիպերը փորձարկելու և վերջնականացնելու համար։

Interconnect is one of the successful projects of Horizon 2020 EU funding programme, which consists of 50 consortium members from 11 countries. The goal of the project is to discover new ways of efficient energy use based on the Internet of Things (IoT) architecture.
As part of the project implementation, Interconnect is announcing an open call aimed at developing prototypes of new Interoperable-by-design applications and/or services for smart homes and grids. Armenian SMEs and startups can also participate as applicants of the associated country of Horizon 2020. Successful applicants will receive a budget of €150,000 as well as necessary technical support for 7 months to test and finalize their prototypes.